Reference spokojených uživatelů - pozorovatelů

Přidejte se k Vašim kolegům a podělte se i Vy o Vaše zážitky z pozorování s využitím řešených úloh pro mikroskop Praktický průvodce mikrosvětem I. Odměnu za Vaši referenci si můžete vybrat a samotnou referenci nám můžete napsat ZDE... Děkujeme!
 
8. 1. 2015
RNDr.Helena P., Základní škola Jílovská, Praha 4
"Úlohy z CD ráda používám, je tam přehledně uvedená náročnost i materiál, který je potřeba připravit. Velkou výhodou jsou fotografie a nákresy mikroskopovaných objektů, pomáhají žákům při orientaci, co v mikroskopu hledat a jak má vypadat nákres. Velmi bych uvítala další pokračování."
 
17. 11. 2014
PaedDr. Zděnka A., Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž
"Mnoho námětů z Vašeho průvodce jsme již znali, mnohé jsou pro nás nové a díky za ně. Hlavně nás těší a výuku osvěžují pěkné fotografie. Přikládám fotografie z laboratorní práce žáků 1. ročníku - pozorování buněk ptačího zobu."

10. 11. 2014

Mgr. Tomáš V., ZŠ a MŠ Veřovice
"CD je velmi pěkně zpracované. Líbí se mi velká variabilita úloh a jednotlivé nákresy u každé úlohy."
 
10. 11. 2014
Věra Z., ZŠ Karla IV., Ústí nad Labem
"Jsem velmi ráda , že mám k dispozici Vaše mikroskopické materiály, jsou úžasné a moc se mi hodí do výuky. Děkuji." 
 
7. 11. 2014
Iva N., ZŠ, Znojmo, Mládeže 3
"Materiál je velmi dobře připravený k okamžitému použití. Obohacuje výuku praktickou částí. Výborná je obrazová dokumentace, kde mohu dětem ukázat, co mají v mikroskopech vidět."
 
7. 11. 2014
Mgr. Václav H., Gymnázium Mimoň
"Toto CD mi velmi usnadnilo práci v hodinách semináře z biologie, které jsou věnovány výhradně mikroskopování. Mohu takto žákům snadno promítnout zadání i případný obrázek toho, co mají žáci v mikroskopu pozorovat. Hodnotím toto CD velmi pozitivně, opravdu velmi zdařilý pomocník k výuce. Využívám obrázků i v hodinách a bude mi pomocníkem i při běžné výuce."
 
5. 11. 2014
Ing. Miroslav H., učitel odborných předmětů, SŠTZ Mohelnice
"Celé CD je velmi kvalitně zpracované. Ne všechna pozorování však lze realizovat na učňovské škole. Proto je velkým pomocníkem právě toto CD. Úlohy jsou pro žáky srozumitelné a vidí, co mají vidět. Ještě jednou díky."
 
4. 11. 2014
Věra H., ZŠ Skalná, Sportovní 260
"Super materiál, který pomůže zpestřit hodiny přírodopisu. Jsem s ním velice spokojená."
 
3. 11. 2014
Kateřina Š., Gymnázium Komenského 2, Havířov - Město, příspěvková organizace
"CD používáme asi měsíc. Největším přínosem je podle mne obrazový materiál k jednotlivým cvičením. Velmi zřetelné fotografie a názorné nákresy. CD je velkou pomocí pro mne, velmi mi zjednodušuje přípravu na cvičení, i pro mé žáky. Přesně vědí, co mají v mikroskopu hledat a jak to zakreslit. Co je a co není podstatné. Zatím jsme vyzkoušeli několik prvních cvičení - pozorování plastidů, buněčných inkluzí. Všechna pozorování se nám vyvedla. Těšíme se na další."
 
3. 11. 2014
Mgr. Václav Š., ZŠ Klatovy, Plánická ul.
"CD s řešením úloh pro mikroskop jsem obdržel, prohlédl jsem si většinu úloh a již jsem použil návod a obrázky pro mikroskopování prvoků a řas rozsivek. Návod a především obrázky, fotografie se při výuce velice osvědčily, protože žáci konečně viděli co mají hledat a pozorovat. Kolegům přírodopisu vřele doporučuji."
 
3. 11. 2014
Lenka S., Klvaňovo gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a sociální Kyjov
"S CD jsem spokojená, je pěkně uděláno, názorně, zřetelně."
 
19. 5. 2014
Kateřina K., Biskupské gymnázium Brno
"Soubor řešených úloh je skvělá pomůcka, získala jsem mnohé nové tipy na laboratorní práce. Líbí se mi detailně popsaný postup i doplňkové informace, velkou pomocí jsou i velmi kvalitní fotografie."
 
15. 5. 2014
Petr E., Gymnázium Na Vítězné pláni, Praha 4
"Dobrý den, velmi děkuji za velmi přehledný a ucelený námět na laboratorní cvičení z Bi. Je to s podivem, ale většinu LP dělám též. CD mne velmi pomohlo, zejména s obrázky a nákresy. To je totiž hlavní problém při práci se studenty. Nápad položit vedle sebe nákres a foto je asi starý jako sama didaktika biologie. Ale vy jste to udělali velmi moderně, přehledně a se znalostí věci. Díky vám. (Dík patří samozřejmě tvůrcům CD neziskové organizaci "Občanské sdružení ve škole i mimo ni" . Společnost Arsenal podporuje jeho distribuci do škol. - pozn. administrátora) CD určitě budu využívat. Jelikož je to už vlastně na samém konci roku, tak nyní využiji mechy, kapradiny a lišejníky a další studijní rok i další. Vím, že určitě využiji pletiva, dělení buněk, škrobová zrna. Ještě jednou díky za poskytnutí materiálu."
 
14. 5. 2014
Pavla K., ZŠ a MŠ Větrný Jeníkov
"Dobrý den, úlohy jsou velmi pěkně zpracované a ušetří spoustu práce, které není nazbyt. Ne všechna pozorování lze realizovat ve škole a velkým pomocníkem je právě toto CD. Úlohy jsou pro žáky i pro učitele srozumitelné a dobře se s nimi pracuje. Tvůrcům CD bych chtěla tímto poděkovat."
 
14. 5. 2014
Ing. Věra H., Biskupské gymnázium, Brno
"Vynikající pomůcka. Některé úlohy běžně děláme, jiné ne. Přínosem je souhrnné zpracování (i s časovou dotací a materiály)."
 
18. 2. 2014
Pavel K., 1st International school of Ostrava
"Konečně někdo vytvořil ucelený, smysluplný soubor k mikroskopickému pozorování. Osobně mi nejvíce pomohly úlohy, které není čas dělat přímo ve škole, ale můžeme se podívat na fotografie a studenti tak mají praktickou ukázku.
Velmi dobře udělané jsou návody, opravdu vedou studenty krok za krokem, obohacující je i teoretická část, vyučující nemusí složitě domýšlet další pracovní listy. Pokud by se uvažovalo o pokračování, např. s živočichy, rozhodně bych to přivítal."
 
12. 2. 2014
Dr. Stela D., manažer projektu, EXPEDICE CHŘIBY- PROJEKT EVVO, HIPOCENTRUM KORYČANY,v.o.s.
"Spolupráci s firmou Arsenal považuji za příkladnou. Po odeslání objednávky se mi ozvali telefonicky, dohodli jsme se na podrobnostech a plnění, protože objednaný mikroskop byl určen pro projekt financovaný EU.
Zároveň jsme jako dárek obdrželi CD s úkoly pro mikroskop. Tyto úkoly využíváme v rámci projektu. Děkujeme." 
 
12. 2. 2014
Miroslava L., ZŠ a MŠ Dvorce
"Jelikož jsem v tomto směru začátečník, oceňuji jakoukoliv pomoc. Učím tento předmět neaprobovaně a proto nedokážu ohodnotit zpracování po odborné stránce. Databáze řešených úloh mi připadne velmi srozumitelně zpracovaná. I pro děti, které začínají není problém, pokud se drží návodu udělat kteroukoliv z úloh. Velmi oceňuji obrázkovou dokumentaci ke každé úloze. Mé žáky baví všechny úkoly, kde mohou mikroskopovat. Je to pro ně obrovský zážitek a každé pozorování velmi emočně prožívají. Mé zkušenosti, jak už jsme řekla jsou velmi malé, já mohu pouze tvůrcům tohoto CD velmi pěkně poděkovat. Určitě bych uvítala další pokračování, zaměřené třeba na živočišnou říši. Děti mne často přemlouvají k mikroskopování vlastního těla (krev, sliny, lupy, vlasy....)."
 
30. 5. 2013
Mgr. Helena Š., ZŠ a MŠ Prameny, Karviná
"Dobrý den, dnes jsem obdržela Vaše CD s řešenými úlohami pro mikroskop. Bude to vynikající pomůcka nejen v běžné výuce, ale hlavně při práci s žáky navíc a při přípravě na soutěže - určitě je to "navnadí" i k dalšímu vlastnímu pozorování a práci s mikroskopy. Moc děkuji za sebe a především za žáky, kteří budou mít tímto obohacené poznání. Ještě jednou moc děkuji a přeji krásné dny."
 
30. 5. 2013
Kateřina K., Biskupské gymnázium Brno
"Děkuji moc za urychlené zaslání CD s mikroskopickými úlohami. Vše funguje. Je to perfektní materiál a s radostí ho budeme používat."